pict
Vyhledávání

 

KONTAKT

 

 

Neptun Harfa s.r.o.

Na Harfě 929/12

190 00, Praha 9 - Vysočany

 

Telefon:

266 035 620, 777 305 080

 

Provozní doba:

Po-Pá 7:00-18:00

 

více kontaktů zde:

 

 

Aktuální cena LPG na

naší čerpací stanici.

 

11,90 Kč/l

-------------------------

11,40 Kč/l

 

Po přestavbě na LPG,

obdrží každý náš zákazník

trvalou slevu 0,50Kč/l.

 

 

Jsme autorizovaný servis

LPG systémů STAG.

 

 

Naši dodavatelé:

 

 

 

 

pict
Často hledané
pict
Přihlášení/odhlášení
pouták

 

 

dolu
Napsat příspěvek
dolu

Napsat příspěvek

:-) :-D :-( :*( :-/ :-* :-| B-) :-O ;-) 8-O ]:-> f@ :-|| $:-| :-P 9_9 |-) :-(0) :-X (LOVE) :-... (OK) (KO)

Podpis:
Součet 1 a 3 (antispamová kontrola, nutné vyplnit)

Seznam příspěvků

Vybrat stranu: 1
(Celkem 4351)
4351 David 27.05.20 21:53
Zdravím,mám Chrysler Voyager 2,4 na lpg.Jezdí na lpg-systém BRC,nejspíš,ale občas cuká v nízkých otáčkách a nikdy nejde vytočit přes 3700 otáček,dusí se.A výkon při lpg taky není žádná sláva.Na benzín není problém až na 6000,bez cukání a táhne super.V čem může být chyba?
Děkuji,David
4350 Ivan Vodička (technik Neptun Harfa) 18.05.20 14:53
Dobrý den Adame,
Je mi líto, ale s Vašími vývody příčin a následků nesouhlasím. Nemyslí, si, že problém se startováním nadvakrát ev. „ s cuknutím, když ukápne kapka z benzinového vstřikovače“ souvisí s tím, že podcházejí benzinové vstřikovače.
Pro potvrzení či vyvrácení Vaší teorie můžete zkusit cvičně při provozu na LPG vyndat pojistku benzinového čerpadla (ev také odtlakovat lištu benzinu např. za jízdy krátkým přepnutím na benzin a zpět na plyn). Pak dojet domů na plyn, vypnout motor a ráno před startem nasadit pojistku a pak zkusit start. Podle Vaší teorie by měl být start v pořádku, podle mě nikoli.
Pochopitelně také si můžete pro dlouhodobější ověření přidat ruční vypínač benzinového čerpadla a ovládat jej ručně. Ale korektní způsob odpojování Vám nenabídnu – viz předchozí vysvětlení důvodů.
S pozdravem Ivan Vodička
4349 Adam18.05.20 8:25
Dobrý den, tento problém ukapávajících vstřikovačů je u těchto vozů Škoda Fabia 1,4 MPi znám a byl třeba popsán ve Světě Motorů č. 27 ročník 2014 na straně 36. Je to popsáno i v dílenské příručce k tomuto motoru (stranu bych Vám klidně našel, ale jsem u jiného PC), kde je uvedeno, že maximum je 2 kapky za minutu. Lišta s vstřikovači se dá celá vysunout a provést kontrola. Já to kontroloval, ano, občas se tam tvoří kapičky, pokud je tlak na liště a ukápne to. Teď Vám popíšu, proč to je větší problém na LPG.
Při provozu na obě média bývají někdy (vždy) problém studené starty po delší době (přes noc stačí), po dojezdu a zhasnutí motoru je palivový systém pod tlakem, a pak tedy ty vstřikovače ještě párkrát ukápnou, aby se uvolnil tlak. Ranní studený start je většinou na dvakrát. Po spuštění startéru auto ihned naskočí a ihned chcípne, to zná hodně majitelů těchto vozů. Proč? Jejikož v sání je z těch úkapů velice bohatá směs, a navíc třeba jen v jednom válci. Lambda sonda dá povel ochudit směs a auto chcípne. Druhé startování už je perfektní, jelikož je systém krátce profouknut a dávkuje správně a auto běží. Jediné co hrozí, je že když ty vstřikovače kapou hodně, propálení pístů, jelikož to palivo steče na válce, a pak hoří přímo na válci. Při jízdě-provozu na benzín už je vše v pořádku, jelikož ty kapičky se nestačí vytvořit, každý vstřikovač se otevře i třeba tisíc krát za minutu a všechny úniky jsou strženy vstřikem.
Při provozu na LPG je studený start stejný jako výše popsaný. Ale při jízdě na LPG jsou benzínové zavřené, ale stále pod tlakem, a na vadných vstřikovačích se tvoří kapičky někde až úkapy. Současná auta jsou velice citlivá věc. Já mám Fabii (jezdí s ní syn) z roku 2001, motor typ AQW, 2 lambda sondy, a tento motor plnil Euro 4 již o mnoho let dříve než bylo požadováno. Obě lambdy jsem dával nové. A při provozu na LPG, když to tedy ukápne, tak lambda sonda dá povel k ochuzení směsi a auto občas cukne, hlavně při klidné jízdě, na plný "plyn" to není tolik znát. Navíc to zvyšuje spotřebu benzínu asi o necelý litr na 100/km. Je to stejné, jako když Vám doma kape kohoutek, taky se lidi diví, kolik jim nakape za den. Když připojím diagnostiku, tak za jízdy je vidět, když to ukápne, jak to rozhodí graf té lambdy, jak se na chvilku změní stechiometrický poměr. Hlavně je to cítit na volnoběh, auto se trochu jako oklepe. Tak proto mě zajímala možnost, jak korektně odpojit to čerpadlo při provozu na LPG. Já když přeruším přívod paliva při provozu na LPG (odpojením čerpadla nebo přerušením přívodu paliva) auto je klidnější. Přeji hezký den Adam
4348 Ivan Vodička (technik Neptun Harfa) 13.05.20 17:04
Dobrý den Adame,
Nevím, proč by měly být lehce netěsné vstřikovače benzinu větší problém při provozu na plyn, než při provozu na benzin? Pokud je to skutečně nepatrná netěsnost tak nebude ovlivňovat celkové složení bohatosti směsi, a „úbytek“ paliva nad vypočítanou dávku bude obdobný, ať jedete na plyn nebo benzin. A pokud je jejich závada podstatná, řešil bych to výměnou.
Nejsem příznivcem odpojování benzinového čerpadla, ale je to pochopitelně řešitelné. Obecně při přepnutí na LPG ŘJ plynu nejprve otevře LPG ventily, zapne napájení čidel teploty, tlaku plynu, LPG vstřikovačů atd. Následně po určité prodlevě (řád desítek milisekund až jednotek sekund) se jeden po druhém odpojuje benzinový vstřikovač a zapojují impulzy ovládající LPG vstřikovače. Přepínání se děje postupně jeden válec po druhém. Z logiky věci by bylo možné odpojit benzinové čerpadlo až po přepnutí posledního válce na plyn – např. navrhnout a vyrobit čítač pulzů, který by snímal přepínání na plyn a po přepnutí posledního válce by rozepnul kontakt. Horší by byla situace při přepínání zpět na benzin. Pokud by došlo např. k poklesu tlaku plynu a následnému přepnutí na benzin (např. když dochází plyn), ŘJ LPG by přepínala v opačné sekvenci. Přepnula by jeden válec na benzin – ale v liště by nebyl tlak benzinu (zejména pokud by benzinové vstřikovače propouštěly podstatně …) a vozidlo by mělo propad v tahu.
Proto žádná taková řešení odpojování čerpadla benzinu nenabízíme.
Některé ŘJ (např. poslední generace BRC) mají elektrický výstup signálu přepnutí – je možné, že by šel využít pro ovládání benzinového čerpadla. Zda má nějaký takový obvod Vaše jednotka Elpigas netuším – systémy Elpigas nemáme v nabídce. Zkuste se informovat u Vaší montážní firmy na Vaši konkrétní jednotku.
S pozdravem Ivan Vodička
4347 Adam13.05.20 14:41
Dobrý den, mám vozidlo Škoda Fabia r.v. 2001 1,4 MPi typ motoru AQW a provedenu LPG vestavbu Elpigas Stella Polare. Vše funguje jak má, až na takovou nectnost těchto vozů, a to jsou ukapávající benzínové vstřikovače. Tato vlastnost je u těchto vozů známa a popsána v několika časopisech a fórech. Při provozu na benzín to není až takový problém, ale na LPG to částečně provoz komplikuje a prodražuje. Benzínové vstřikovače jsem fyzicky dle manuálu k vozidlu kontroloval, a skutečně občas kapají. Byly i čištěny, ale nepomohlo to. Vzhledem k ceně nových vstřikovačů (1600kč/ks) je výměna za nové nelogická. Řešením by bylo, kdyby bylo možné odpojení benzínového čerpadla přes nějaké ovládací relé z řídící jednotky LPG. Dotaz zní. Je toto možné přes jednotku LPG? Co si o tom myslíte? Někdo toto odpojení benz. čerpadla nedoporučuje, ale někdo proti tomu nic nemá. Při přepnutí na LPG, by došlo následně k odpojení benz. čerpadla a zároveň by se toto čerpadlo přestalo i ohřívat svým vlastním provozem (je chlazeno benzínem). Co si o tom myslíte a jste schopni toto zapojení domontovat, případně cena. Systém Elpigas Stella Polade. Děkuji za odpověď.
4346 Ivan Vodička (technik Neptun Harfa) 12.05.20 12:19
Dobrý den Martine,
Uvádíte homologační číslo vstřikovače BRC. To neznačí jeho typ, ale schválení. Obecně vstřikovače BRC nejsou rozebíratelné, nejdou proto repasovat. Měnit se dají i jednotlivě, ale ve Vašem případě bych to nedoporučoval. Vstřikovače mají naježděno 220 tisíc km, tj. jsou již za svým zenitem. Dávka paliva bude patrně jinak velká než u nového neopotřebovaného vstřikovače. Po výměně pouze jednoho je možné, že dálka paliva do tohoto válce bude znatelně jiná a chod motoru nevyvážený. Další možností by mohl být pokus o ultrazvukové čištění vstřikovačů. Doporučím, vyfoťte typ vstřikovače a barvu označení (ta značí velikost) a podle toho můžete opravu či vstřikovač u Vašeho plynaře poptávat.
S pozdravem Ivan Vodička
4345 Martin11.05.20 18:25
Dobrý den,mám špatný LPG vstřikovač brc e13*67r01*0223
dá se repasovat nebo se musí koupit nový? BRC vstrikovače tam jsou 220tis. km . Ještě: pokud nepůjde vstřikovač repasovat tačí vyměnit pouze ten vadný nebo se musí vymenit všechny čtyři. Mam mazdu 5 MPV 2.0 benzín.
Mockrát děkuji za odpověd.
4344 PaulofWoCC10.05.20 14:28
4299 Jitka 01.03.20 16:47
Odkud +- jste?
4343 Ivan Vodička (technik Neptun Harfa) 05.05.20 15:27
Dobrý den tazateli 4341 a 4342,
Přestavba Toyoty Verso 1,8 o výkonu 108kW je možná. Přestavby jsme prováděli jak se systémem AC Stag Q-Next Plus, tak i se systémem BRC seq32. Jejich provedení si můžete prohlédnout v naší fotogalerii zde: www.neptun-harfa.cz/… . Přestavby jsme doplňovali elektronickou aditivací ventilů, podrobnosti máme zde: www.neptun-harfa.cz/… . Volbu konkrétního systému a provedení přestavby Vašeho vozu bychom si domluvili před eventuelním zadáním zakázky. Zohlednili bychom Vaše předpokládané provozní podmínky, kilometrický proběh, ale i Vaše přání a představy.
S pozdravem Ivan Vodička
4342 Anonym05.05.20 8:29
Dobrý den pane Vodičko,
chtěli bychom si koupit Toyotu Verso 1,8VVTi rok výroby 2015. Hodí se tento motor na přestavbu na LPG a jaký systém jednotky a přimazavání ventilů máme zvolit? Máte s tím nějakou zkušenost u Vás?
Děkuji za odpověď.
4341 Anonym04.05.20 22:32
Dobrý den pane Vodičko,
chtěli bychom si koupit Toyotu Verso 1,8VVTi rok výroby 2015. Hodí se tento motor na přestavbu na LPG a jaký systém jednotky a přimazavání ventilů máme zvolit? Máte s tím nějakou zkušenost u Vás?
Děkuji za odpověď.
4340 Ivan Vodička (technik Neptun Harfa) 17.04.20 15:32
Dobrý den Ladislave,
Pokud by měl 4válcový motor MPI pro každý válec dva vstřikovače, principielně by mělo být možné použít 8kanálovou řídící jednotku sekvenčního vstřikování plynné fáze LPG. Podstatné bude elektronické zapojení a mechanické provedení konkrétního motoru. V našich podkladech ani v praxi jsem se s takovým provedením u Hyundaie nesetkal.
S pozdravem Ivan Vodička
4339 Ladislav17.04.20 9:38
Dobrý den,
chtěl bych ze zeptat, jak je to s přestavbou na LPG u motorů s technologií DualJet, tedy dvojité nepřímé vstřikování (2 vstříkovače na válec před sacími ventily)? Dříve u nás vzácně používaná technologie (znám pouze u Suzuki), nově by ji měl mít základní motor 1.5 u Hyundai i30 po faceliftu.
Děkuji za odpověď
4338 Ivan Vodička (technik Neptun Harfa) 16.04.20 8:48
Dobrý den pane Rensa,
Systémy Landi Renzo nemáme v nabídce, proto bude moje odpověď pouze obecná. Přestavby motorů všeobecně nazývaných FSI/TSI mají svoje přísná specifika, odlišná pro každý konkrétní typ motoru, a mnohdy i verzi ŘJ benzinu. Proto se každý model může chovat odlišně, vyžaduje jiné zapojení či SW. Ale při přepnutí na benzin by měl být provoz bez omezení a problémů. Doporučím, kontaktujte Vaši montážní firmu, ev. dovozce Vašeho LPG systému.
S pozdravem Ivan Vodička
4337 Filip Rensa15.04.20 17:21
Dobrý den,
Mám Octavii Scout 2. generace, motor 2.0 FSI, kód BVX. Nechal jsem namontovat systém Landi Renzo. Od montáže má motor znatelný úbytek výkonu jak na plyn tak na benzín. Firma, kde jsem nechal auto přestavět, tvrdí, že úbytek výkonu je kvůli čidlu teploty výfukových plynů, jehož signál je plynovou jednotkou upravován a na to benzínová jednotka reaguje tak, že sníží výkon motoru. Prý je to tak dáno a je to neřešitelná daň za nižší provozní náklady za provoz na plyn. Na můj dotaz, proč je signál čidla upravován i při provozu na benzín nedokázali odpovědět. Setkali jste se někdy s podobným případem? Je tato situace skutečně neřešitelná? Při první kontrole po 1500km bylo prý vše v pořádku.
Děkuji
S pozdravem
Filip Rensa
4336 Lukáš Darebníček07.04.20 14:32
Zdravím a moc díky za odpověď, zastavím se u Vás pro svíčky.
4335 Ivan Vodička (technik Neptun Harfa) 07.04.20 14:01
Dobrý den pane Darebníček,
Pro motor AEE a provoz na LPG používáme svíčky Denso W20TT. Ty bych Vám doporučil.
Pro provoz na LPG se nám neosvědčily svíčky s více elektrodami, proto bych nedoporučoval NGK BUR6ET (má tři kostřící elektrody).
Zapalovací svíčka NGK pro LPG bude patrně typ 1497 Laser Line 2. Jedná se bezesporu o velmi kvalitní svíčku, má iridiovou elektrodu a udávanou prodlouženou životnost. Nevýhodou je její vysoká cena. Otázkou je, zda její kvality a prodlouženou životnost dokáže Váš koncepčně starý motor AEE (vznikl cca před 25 lety) s vysokým nájezdem kilometrů využít.
S pozdravem Ivan Vodička
4334 Lukáš Darebníček07.04.20 13:25
Dobrý den,
pane Vodičko, doporučil by jste mi prosím nějaké dobré svíčky na LPG (Octavia 1,6 MPI, rok 99, motor AEE) - uvažuji nad NGK pro LPG nebo výrobcem doporučených NGK Bur6Et. Auto mi zaškubává jak na plyn, tak na benzín (trochu míň), rozdělovač jsem zkontroloval a vyčistil, stejně jako palec a vše se zdá být OK. Rozhodl jsem se vyměnit ještě kabely a svíčky (obojí min 50 tisíc najeto), než se budu pouštět do větších akcí... V servisu s LPG jsem byl u vás na Harfe na začátku roku (revize, kontrola, výměna filtrů), takže v tomto směru snad vše OK. Moc díky za radu.
4333 Ivan Vodička (technik Neptun Harfa) 07.04.20 11:20
Dobrý den Petře,
BMW řady 3 z let 2005-2013 ve fotogalerii skutečně nemáme. Pokud je ve voze volný prolis pro plnohodnotnou rezervu, měla by existovat možnost umístit do tohoto prostoru toroidní nádrž LPG. Pro konkrétní posouzení se u nás můžete s vozem zastavit. Prohlédneme prostorové uspořádání vozu a nabídneme Vám konkrétní varianty a z nich vyplývající ceny.
S pozdravem Ivan Vodička
4332 Ivan Vodička (technik Neptun Harfa) 07.04.20 11:19
Dobrý den Čestmíre,
Doporučím Vám, najděte si ve svém okolí firmu, která má v nabídce systémy výrobce HL Propan (a která vzbudí Vaši důvěru). Ať Vám vozidlo prohlédnou a navrhnou Vám způsob opravy.
S pozdravem Ivan Vodička
4331 Petr03.04.20 23:54
Dobrý den p.Vodička
Chtel by se zeptat na bmw e91 318i ohledne predelani lpg nadrze a jestli ste to uz delali a jestli to ma vubec cenu.?Ve fotogalerii sem nic nenašel ale na netu je x foto ze ta nadrz je nejak vytvarovana v zavazadlovem prostoru pod deklem.Mam valcovou a ta mi tedy moc překáží.Dekuji
4330 Čestmír03.04.20 23:30
Dobrý den pane Vodička, tak jsem v dokladech vyčetl, že by měl být značky COMPACT, řídící jednotka MAGIC a tlaková nádrž HL/GZWM - HL PROPAN. Dívám se do papíru - osvědčení v polštině k této tlakové nádobě a tam píšou objem 41,5 litru....Když jsem tankoval před 14 dny do vyjeté nádrže a chtěl plnou, tak to vzalo jen 19 litrů plynu, takže to nechápu. Jinak já jsem bohužel až z Moravy, tak nevím jestli by se mi k vám podařilo na prohlídku přijet.
4329 Ivan Vodička (technik Neptun Harfa) 01.04.20 13:58
Dobrý den Čestmíre,
Nepíšete, jak velkou nádrž ve voze máte. Proto netuším, zda je natankované množství správné. Obecně každá LPG nádrž se plní maximálně na cca 80% svého objemu.
Nepíšete, jaký LPG systém ve voze máte. Obecně, přepínání na benzin spojené s pískáním a blikáním přepínače má příčinu v tom, že LPG systém zaregistruje chybu neumožňující provoz na LPG. V tu chvíli systém přepne na benzin a zvukovým signálem a blikáním přepínače dává řidiči na vědomí, že „má problém“ a jako palivo používá benzin. Příčinou může být např. i nízký tlak na vstřikovací liště LPG vstřikovačů v motorovém prostoru (např. pro ucpané potrubí, vadný regulátor tlaku, nebo některý z elektroventilů).
Signalizace množství plynu v nádrži (počet svítících LED diod ukazatele) naopak nesouvisí nijak s tlakem plynu v nádrži ani v motoru, je to pouze přenos polohy plováku pro informaci řidiče.
Pro provoz na LPG tedy není nijak relevantní počet svítících LED diod ukazatele množství (systém tuto informaci nijak nevyužívá), ale stavová dioda přepínače. Podle Vašeho popisu se patrně bude jednat o více problémů současně.
S podrobnostmi mne můžete kontaktovat mejlem nebo telefonicky na našem příjmu zakázek.
S pozdravem Ivan Vodička
4328 Čestmír31.03.20 0:01
Dobrý den Ivane,
chtěl bych poprosit o radu ohledně nespolehlivého diodového ukazatele stavu LPG. Nejvíc se problém projevuje po načerpání prázdné nádrže LPG. Nejprve po načerpání dlouho trvá, např. minutu, než naskočí všechny diody signalizující plný stav nádrže, následně zase, během několika minut diody zhasnou a začně to ˇřvát" / pískat, že je prázdná nádrž, takže musím prstem manuálně přes tlačítko u diod na palubovce odpojit a zase zapojit plyn, což se ne vždy napoprvé povede, když to hlásí prázdnou nádrž....To se stane po dočerpání nádrže klidně opakovaně třeba i půl hodiny až hodinu po jejím dočerpání. (možná tomu jednou "dopomohla i jízda do kopce")Skoro si říkám, zda nemůže být dokonce problém někde u nádrže u ventilu, který ten plyn pouští z nádrže, když nejprve je tam plynu dostatek a pak zanedlouho systém hlásí prázdnou nádrž a nedostatek paliva klidně opakovaně za sebou i když se zdá, že je již vše OK. Pak se chci ještě zeptat, zda je normální, že do této nádrže typu anuloid (místo rezervy) se mi vešlo jen cca 19 litrů-prostě necelých 20 litrů paliva...? Děkuji moc za radu.
4327 Ivan Vodička (technik Neptun Harfa) 17.03.20 8:44
Dobrý den pane Poláček,
Jestli jsem dobře pochopil, špatná funkce motoru, blikání chybové kontrolky motoru se děje pouze po prvním studeném přepnutí na LPG. Po delší jízdě (prohřátí komponentů) a když je motor teplý to již přepíná OK. Pak bych hádal na zatuhlé nečistoty v reduktoru či LPG vstřikovačích. Ale jistěji se to dá říci po prohlídce vozu, vyčtení chybového kódu, který se ukládá v paměti BA jednotky atd.
S pozdravem a přáním dobrého zdraví Ivan Vodička
4326 Jan POLÁČEK17.03.20 7:07
Dobrý den,

Mám vůz škoda octavia 2.0 mpi se zástavbou lpg lovato. Poslední dobou se mi stává, že při přepnutí na lpg se mi rozbliká oranžová kontrolka motoru. Vždy pak přepnu zpět na benzín a chvíli jedu na benzín a kontrolka tímto zhasne. Pak po nějaké době zase přepnu na plyn a kontrolka motoru se již nezobrazuje a lpg systém se normálně přepne na plyn a funguje bez závady. Nevíte čím by tato závada mohla být vyvolána? Napadlo mě, že by to mohlo být nekvalitním plynem, ale opravdu jen hádám.

Děkuji za Vaši odpověď
4325 Ivan Vodička (technik Neptun Harfa) 16.03.20 17:14
Dobrý den Aleši,
To, že Vám nepřepne vozidlo na LPG může být vadnou řídící jednotkou. Ze zkušeností nebývá příliš často vadná jednotka. Mnohem častější je vada některého z čidel nebo kabeláží od těchto čidel. Přepínač je úplně potmě, nebo bliká, ale nepřepne? Nebo ihned přepíná zpět na benzin a píská? Nejlépe by bylo zkontrolovat mechanicky kabeláž, následně signály tak jak je čte ŘJ LPG a za pomoci těchto parametrů usoudit na příčinu. Ale omlouvám se, podle částečných zprostředkovaných informací se dá pouze hádat… S konkrétnostmi se na nás můžete obrátit např. telefonicky na našem příjmu zakázek 777 30 50 80.
S pozdravem Ivan Vodička
4324 Aleš H.16.03.20 15:40
Dobrý den, přestal mi fungovat v autě LPG typ STAG 300, nejde to zapnout ani tím vypínačem vedle volantu. Nejprve to začalo špatně ject, na volnoběh to kuckalo a teď už se ani nezapne. Mohla by to být nějaká chyba ŘJ?
4323 Ivan Vodička (technik Neptun Harfa) 12.03.20 8:59
Dobrý den Radku,
Neuvádíte jaký LPG systém v jaké motorizaci kterého vozu máte, zda se jedná o motor s přímým vstřikováním benzinu, nebo motor MPI, zda máte aktivovanou funkci přívstřiku benzinu ve vyšších zátěžích či nikoli, v jakých provozních podmínkách jezdíte, kolik litrů plynu jsou Vaše 4 nádrže … Protože neznám žádné podrobnosti, nedokážu říci, zda je to v pořádku nebo nikoli…
Běžné LPG systémy sekvenčního vstřikování bez nestandardních nastavení fungují následovně: motor startuje na benzin, a do doby částečného ohřátí reduktoru motor běží pouze na benzin. Poté se automaticky přepne na LPG a spotřebovává pouze LPG. Při teplotách kolem 0 stupňů Celsia může dojít k přepnutí na LPG po např. 2 km jízdy. Zjednodušeně pak platí následující:
Pokud je jednotlivá jízdy dlouhá 10 km, jedete první 2 km na benzin a zbylých 8 km na LPG. V tom případě tvoří spotřeba benzinu 20% a spotřeba plynu 80%.
Pokud je jednotlivá jízdy dlouhá 100km, jedete první 2km na benzin a zbylých 98km na LPG. V tomto případě tvoří spotřeba benzinu 2% a spotřeba plynu 98%.
Abych byl konkrétnější, mohu uvést hodnoty mého provozu na LPG. Zapisuji si všechna tankování benzinu i plynu společně se stavem tachometru. Od 06/2019 do 02/2020 jsem najel 11.455 km, natankoval 947 litrů plynu a 88 litru benzinu. To znamená, že průměrnou spotřebu mám 8.27 litru LPG a k tomu 0,77 litru BA.
Podle tohoto návodu můžete změřit Vaše skutečné spotřeby, které porovnáte s Vašimi provozními podmínkami.
Pokud byste chtěl podrobnější informace, napiště mi mejlem nebo zavolejte – nejlépe i s nějakými konkrétnostmi.
S pozdravem Ivan Vodička
4322 Radek12.03.20 7:49
Zdravím,
jakou máte průměrnou spotřebu benzínu při provozu na LPG? Mám pocit že mi to žere nějak moc. Na 4 LPG nádrže asi 20L benzínu. A mám právě podezření, že to papká i při provozu na LPG. Při asi 20tém km jízdy na LPG se mi najednou rozsvítila kontrolka rezervy benzínu.
Je to správně?
Díky.
4321 Ivan Vodička (technik Neptun Harfa) 11.03.20 13:15
Dobrý den pane Kempf,
Pokud si nejste jist, doporučuji svěřit zásah do programového nastavení Vašemu plynaři, nebo nějaké firmě, která provádí montáže systému Magic. „Amatérské“ zásahy nedoporučujeme.
S pozdravem Ivan Vodička
4320 Ivan Vodička (technik Neptun Harfa) 11.03.20 13:15
Dobrý den Michale,
Na Váš dotaz jsem již reagoval odpovědí 4316. U nás to provádíme tak, že demontujeme zavřenou LPG nádrž i se zbytkovým plynem. Pokud ji plánujete použít do jiného vozu, nic by technicky nebránilo její montáži do jiného vozu i se zbytkem plynu. Na Vašem nejvhodnějším postupu se můžete domluvit s plynařem, který bude provádět montáž do nového vozu. Pokud byste chtěl nějaké další podrobnosti, můžete mne kontaktovat nejlépe telefonicky na našem příjmu zakázek.
S pozdravem Ivan Vodička
4319 Jiří Kempf11.03.20 10:19
Dobrý den, chtěl bych vypnout přívstřik benzínu u LPG magic4 . Software mám magic G4 4.0.10.0 , ale nemůžu to tam najít. Děkuji za odpověď.
4318 Michal N. 10.03.20 7:22
Dobrý den. Mám takový "menší" problém. Mám Citroën C5 Break na LPG, plnou 55L nádobu ale když přepnu na plyn tak to ihned chcípne. Myslím že bude problém v převodovce ale nevím. Teď mi ale končí technická a chci si auto nechat na díly a beru si "novou" C5. Nedá se nějak ten plyn odsát abych to mohl demontovat?
4317 Ivan Vodička (technik Neptun Harfa) 09.03.20 8:48
Dobrý den pane Kulda,
připouštím, že to může být pouze rozdíl ve způsobu značení. V našich podkladech se např. vyskytuje označení: D4F-732 (F7) u motoru 1149ccm 55kW palivo pouze benzin, a D4F-734 (F7) u motoru 1149ccm 55kW palivo benzin/LPG. A je možné, že v technickém průkazu mohou mít obě varianty zapsán stejný údaj v provedení D4F7. U motorů Dacia doporučujeme pro provoz na LPG některou variantu dodatečné ochrany ventilů a ventilových sedel – podrobnosti máme uvedeny zde: www.neptun-harfa.cz/… .
S pozdravem Ivan Vodička
4316 Ivan Vodička (technik Neptun Harfa) 09.03.20 8:47
Dobrý den Michale N. ,
Nejsme schopni odsát plyn z nádrže ve voze. Při demontáži nádrže nebo po výměně posíláme nádrže i s plynem na externí pracoviště.
S pozdravem Ivan Vodička
4315 Ivan Vodička (technik Neptun Harfa) 09.03.20 8:47
Dobrý den pane Dvořák,
Kiu Picanto 2012 jsme ještě na LPG nepřestavovali. Před ev. montáží by bylo vhodné vozidlo prohlédnout i z prostorových důvodů (jak v motorovém prostoru, tak i s ohledem na typ a velikost možné LPG nádrže atd). Podle toho bychom Vám nabídli provedení přestavby, v. použití dodatečné aditivace ventilů a z toho vyplývající cenu přestavby.
S pozdravem Ivan Vodička
4314 Kulda07.03.20 15:06
Zdravím Vás p. Vodičko, nevíte prosím jaký je rozdíl v kódu motoru u Dacia Sandero 1.2, první je D4F 732 a druhý je D4F F7? Je v těchto kódech nějaký rozdíl z hlediska přestavby lpg (jiná hlava a ventily)? Je u motorů Dacia 1.2 problém po lpg přestavbě s ventily/sedly? Děkuji
4313 Michal N. 05.03.20 16:16
Dobrý den. Mám takový "menší" problém. Mám Citroën C5 Break na LPG, plnou 55L nádobu ale když přepnu na plyn tak to ihned chcípne. Myslím že bude problém v převodovce ale nevím. Teď mi ale končí technická a chci si auto nechat na díly a beru si "novou" C5. Nedá se nějak ten plyn odsát abych to mohl demontovat?
4312 Kia Picanto 1,0 rok 201204.03.20 21:08
Dobry den, manzelka ma nyni Kia Picanto rok 2012 a motor 3-valec 998ccm s 51Kw. Protoze jsme vzdy meli auta na LPG a mame i rodinne auto na plyn, rad bych nechal predelat i Picanto. Je, prosim, tento motor na montaz LPG vhodny? Je s tim zkusenost? Primazavani je pripadne treba? Predem moc dekuji. V. Dvorak
4311 Anonym04.03.20 20:11
Dobrý večer pane Vodička,
po dotazu u prodejce KIA Sportage 1.6 gdi, (viz dotaz níže), jsem odpověď prodejce asi takto cituji " především pak motory GDi nepodporujeme pro přestavbu na LPG a to především z důvodů špatných zkušeností. Pokud není motor z výroby připraven na LPG je nutné použít všechny dostupné prostředky pro ochranu ventilů, jelikož Kia používá měkčená ventilová sedla. No a když jsem mu řekl, že jsem se dotazoval u firem přstavují Kia Sportage 1.6 GDI typ motoru G4TD, tak se z odpovědí opakoval...jako kolovrátek, tak nevím.. má někdo zkušenost z LPG u výše uvedenéh vozidla z nájezdem min. 20000 km. Děkuji za informace Pavel
4310 Ivan Vodička (technik Neptun Harfa) 04.03.20 11:17
Dobrý den Jirko,
Podle Vašeho popisu uděláte letos v létě Emise a STK, a příští rok před koncem platnosti tlakové zkoušky nádrž vyměníte. Výměnu LPG nádrží provádíme během jednoho dne.
Platnost tlakové zkoušky nádrže je (v naprosté většině) 10 let od data výroby. Do Emisních protokolů a protokolů STK uvádí technik pouze měsíc a rok platnosti tlakové zkoušky. Pokud je STK provedena v období do konce platnosti nádrže, bude vyhovující (na 2 roky). Pokud přijedete na Emise či STK s prošlou platností tlakové zkoušky nádrže, měla by to být závada kategorie B, a platnost emisí či STK je omezena na 30 dnů. Po odstranění závady byste šel na opravné měření emisí či STK. (pochopitelně by bylo vhodnější před emisemi zjistit platnost, a v případě potřeby nádrž vyměnit ještě před emisemi a STK, ušetřilo by Vám to čas i peníze).
S pozdravem Ivan Vodička

4309 Anonym03.03.20 18:54
Dobrý den, chtěl bych se zeptat na pár věcí ohledně nádrže lpg a emisí. Letos v létě mi končí stk a emise a příští rok mi končí platnost lpg nádrže a chtěl bych se zeptat jestli na letošní stk a emise musim mít novou nádrž nebo jestli stačí udělat výměnu až před dalši stk v roce 2022. Pokud ano,tak jak je výměna časově náročná,nádrž je v rezervě.Dekuji za vaší odpověď. Jirka.
4308 Anonym03.03.20 18:40
Dobrý den pane Vodička,
děkuji za vyčerpavající informace, samozřejmě sjedu za prodejcem a zeptám se na záruku. Přeji pěkný den Pavel
4307 Ivan Vodička (technik Neptun Harfa) 03.03.20 17:14
Dobrý den Pavle,
Přestavby motorů s přímým vstřikováním mají svoje přísné podmínky, podrobnosti máme uvedeny zde: www.neptun-harfa.cz/… . Pro motor G4FD dodává přestavbovou sadu několik LPG výrobců, přestavba by tedy byla možná. Eventuelní domluvu konkrétního systému a provedení přestavby by bylo nejlepší osobně nebo telefonicky. Prodloužená 7 letá záruka je smluvní vztah Vás a Vašeho prodejce (prodejci nabízejí dobrovolně něco nad rámec povinnosti dané zákonem, a k tomu si stanovují určité podmínky). Proto záleží na prodejci zda, a jakým způsobem by smluvní záruku po přestavbě omezil.
S pozdravem Ivan Vodička
4306 Ivan Vodička (technik Neptun Harfa) 03.03.20 17:13
Dobrý den Marcelo,
Pokud máte obavy, že Vaše auto nefunguje dobře (motor se zdá, že se při přeřazení přidusí…), nechte si jeho funkci zkontrolovat. Poradit si nechte od někoho, ke komu máte důvěru, komu můžete věřit. Nejlépe od nějakého LPG servisu, který je ve Vašem okolí a má dostatek zkušeností s montáží a servisem LPG systémů BRC (předpokládám, že máte ve voze tento LPG systém).
Na jednu stranu Vás v „servisu vždy děsí řečmi, že plyn Vám zničí motor“ – to jsou více či méně (mnohdy méně…) podložené řeči. Na druhou stranu - Vy víte, že na plyn jezdíte s konkrétním autem 7 let, najezdila jste 110.000km a do motoru či plynového pohonu jste za tu dobu investovala x korun, měla jej x krát na opravě… To jsou Vaše konkrétní zkušenosti. Porovnání je na Vás. Nechci tvrdit, že motor je při provozu na LPG nezničitelný a bude bez známek opotřebení fungovat navždy – desítky let, a miliony najetých kilometrů… Ale i při provozu na benzin (analogicky i na naftu…) se každý motor postupně opotřebovává, a jeho služba je konečná. Jde tedy o to, dát při LPG provozu motoru takové podmínky, zacházení a údržbu, aby sloužil pokud možno bezproblémově co nejdéle.
Vámi zmiňovaná Revize LPG je skutečně „pouze“ kontrola těsnosti, kompletnosti a mechanického stavu LPG systému (souvisí s bezpečností).
Pokud chceme u nás zkontrolovat funkci LPG systému, vždy ji kontrolujeme v reálném provozu v zátěži za jízdy s diagnostikou. Jen v tu chvíli můžeme zkontrolovat reálné dávkování paliva ve všech běžných režimech otáček a zatížení motoru. Takto na dálku Vám skutečně neřeknu, zda s vozem něco je, zda můžete LPG systém bez problémů provozovat, atd.
S pozdravem Ivan Vodička
4305 Ivan Vodička (technik Neptun Harfa) 03.03.20 17:13
Dobrý den Borisenko007,
Nemyslím si, že chyba P0171 uložená v benzinové ŘJ je následkem použití 100 oktanového benzinu. Ukládá se opakovaně chyba P0171 i při provozu pouze na benzin? Pokud ano, bude problém pravděpodobně v mechanice motoru nebo okruhu lambdaregulace řízení bohatosti směsi. Pokud se při provozu na BA (několika dnech ježdění na benzin bez jediného přepnutí na plyn) žádná chyba neuloží a zobrazí se až po přepnutí a provozu na LPG, patrně bude chyba v některém LPG komponentu nebo nastavení LPG systému.
S pozdravem Ivan Vodička
4304 Anonym03.03.20 16:34
Dobrý den,
kopil jsem KIA Sportage 1.6 GDI, r.v.2015, nájezd 31200 km. Mám dotaz je vhodný motor typ G4FD k montáži LPG. Když ano, zůstane 7 letá záruka? Jaký systém je vhodný k montáži LPG na výše uvedený typ motoru. Děkuji za informaci Pavel
4303 Marcela03.03.20 12:39
Dobrý den. Obracím se na vás s prosbou o radu.Mám Hyundai i 30 r.výroby 2013-najeto cca 110000 km s LPG. Dosud vše v pořádku. Nyní během asi 14 dnů se mi zdá,že při přeřazení rychlosti(možná ne jenom při přeřazení,omlouvám se,jsem žena absolutně neznalá věci) se auto jakoby maličko přidusí. Trochu mě to děsí,protože mi vždy v servisu říkají,že mi LPG zničí motor a že s tím nechtějí nikde moc nic mít. Když jsem byla vloni na revizi-přišel pán,něco poměřil-jen tak ťuk,ťuk a to bylo vše. Prý v pořádku. Nevím,jestli někdy něco v servisu měnili-myslím,že ne. Moc prosím o radu ,co s tím a jestli se mám bát a přestat LPG používat. Asi hloupé otázky,ale opravdu už nevím kdo by mi poradil. Moc děkuji za odpověď. S pozdravem Marcela
4302 borisenko00703.03.20 10:16
Dobry den.

Mam Fabiu II 2010 a namontovany system Lovato FAST01. Na diagnostike mi vypisalo chybu P0171 - chudobna zmes. Priblizne pol roka dozadu som zacal tankovat iba 100 oktan benzin, predtym iba 95. Moze to byt tato chyba teoreticky iba dosledok prechodu na viacoktanovy benzin, prosim?
Vybrat stranu: 1
(Celkem 4351)

NEPTUN HARFA s.r.o., Na Harfě 929/12, 190 00 Praha 9 – Vysočany, Tel: 266 035 620, mob: 777 305 080, webmaster: info@neptun-harfa.cz, powered on bubileg cms v2.14L     slovník pojmů