pict
Vyhledávání

 

KONTAKT

 

 

Neptun Harfa s.r.o.

Na Harfě 929/12

190 00, Praha 9 - Vysočany

 

Telefon:

266 035 620, 777 305 080

 

Provozní doba:

Po-Pá 7:00-18:00

 

více kontaktů zde:

 

 

Aktuální cena LPG na

naší čerpací stanici.

 

13,90 Kč/l

-------------------------

13,40 Kč/l

 

Po přestavbě na LPG,

obdrží každý náš zákazník

trvalou slevu 0,50Kč/l.

 

 

Jsme autorizovaný servis

LPG systémů STAG.

 

 

Naši dodavatelé:

 

 

 

 

pict
Často hledané
pict
Přihlášení/odhlášení
pouták

 

 

dolu
Napsat příspěvek
dolu

Napsat příspěvek

:-) :-D :-( :*( :-/ :-* :-| B-) :-O ;-) 8-O ]:-> f@ :-|| $:-| :-P 9_9 |-) :-(0) :-X (LOVE) :-... (OK) (KO)

Podpis:
Součet 1 a 8 (antispamová kontrola, nutné vyplnit)

Seznam příspěvků

Vybrat stranu: 1
(Celkem 3828)
3828 Ivan Vodička (technik Neptun Harfa) 16.03.18 16:55
Dobrý den Petře,
Podle našich podkladů se Tuscon vyrábí se starším motorem 2,0MPI 114kW – tam by přestavba nebyla problém.
Přímovstřikové varianty 1,6 GDI 97kW a 1,6 T-GDI 130kW jsou na přestavbu komplikovanější, ale reálné. U obou variant nabízejí naši dodavatelé sadu pro přestavbu.
Moje osobní preference pro provoz na LPG by byla starší 2,0 MPI 114kW. Pokud by tato motorizace nebyla k dispozici, tak asi 1,6 T-GDI 130 kW. Sice jsme ji ještě na LPG nepřestavovali, ale slabší motorizace 1,6GDI 99kW jsme přestavovali např. v I30, a jízdním projevem mě motor příliš neoslnil (možná mám přísný metr…). Proto bych si jej ve větším Tusconu nevybral.
Námi přestavěné přímovstřikové Hyundaie 1.6 99kW jezdí zatím (pokud se nepletu…) poměrně málo kilometrů, proto bych zkušenosti s jejich provozem nebral jako dostatečně vypovídající.
Přeji Vám dobrou volbu, Ivan Vodička
3827 Petr16.03.18 9:48
Zdravím,
rošel jsem dvěma přestavbami LPG (poslední je 2,2 benzín od Peugeotu z roku 2008) a koukám co by šlo sehnat novějšího s možností přestavby do LPG. Odmyslím-li si že někdo odfrkne nad Dacii tak snad jediné použitelné nové auto je jejich Duster s 1,6kou která by předělat měla jít bez problému... ale přítelkyně pořád přemýšlí o Hyundai Tuscon... tedy motor GDI. Jaké jsou s tím zkušenosti? Díky za info.Petr
3826 Ivan Vodička (technik Neptun Harfa) 09.03.18 9:31
Dobrý den pane Mráz,
Ano, opravu Vašeho LPG systému Stag můžeme udělat. Pro domluvu termínu Vám doporučím, kontaktujte nejlépe telefonicky náš příjem zakázek na čísle 777 30 50 80. Tam se s kolegy (já dnes v práci nejsem…) domluvíte na vhodném termínu opravy.
S pozdravem Ivan Vodička
3825 Nespustí se provoz na plyn09.03.18 8:46
Dobrý den,
mame v autě namontovaný systém Stag 300 na motor 1,9i, byl namontovaný již před koupí vozu, vše bylo OK. Auto pak ale delší dobu stálo. Teď jsme potřebovali jezdit a objevil se problém. Provoz na benzín je OK. Plynová nádrž je plná. Při nastartování na automatiku by měl po zahřátí přepnout na plyn, avšak po nějaké době kontrolky zablikají a přepínač zapípa jako by došel plyn a provoz se přepne plnně na benzín. Ptal jsem se v servisu, kde nám montovali jiný systém a tam mi předběžně sdělili, že pravděpodobně jde o přepínací elektroventil, který bude si přidřený, potřebuje obrousit vákleček a vyčistit. Oni však Stag neservisují proto mi doporučili, najít někoho kdo Stag montuje. Na stránkách Autogasu jsem našel, že jste autorizovaná firma. Rád bych se zeptal na možnost vyřešení tohoto problému u Vás a na předběnou časovou náročnost, případě nejbližší možný termín Vaší kapacity pro případnou opravu.
Velice děkuji za reakci.
S pozdravem
Karel Mráz:-)  
3824 Ivan Vodička (technik Neptun Harfa) 07.03.18 15:25
Dobrý den pane Kopecký,
Přestavba Berlinga 1,6 88kW na alternativní pohon LPG je možná, její provedení si můžete prohlédnout v naší fotogalerii např. zde: www.neptun-harfa.cz/… . Na přestavbu (dodaný materiál a provedenou práci) pochopitelně poskytujeme záruku (odpovědnost zhotovitele za dílo). Záruku výrobce na motor ani jiné komponenty vozu paušálně nepřebíráme.
Tolik ve stručnosti, v případě potřeby dalšího upřesnění nás můžete kontaktovat na příjmu zakázek na čísle 777 30 50 80.
S pozdravem Ivan Vodička
3823 Ivan Vodička (technik Neptun Harfa) 07.03.18 15:25
Dobrý den pane Farský,
Pokud bychom se my nespojili s řídící jednotkou LPG, neprováděli bychom ani žádnou výměnu funkčních komponentů (např. vstřikovačů). I kdybychom se v odhadu závady skutečně strefili do vadných vstřikovačů, neměli bychom po jejich výměně žádnou šanci zkontrolovat správnou funkci celého systému, správné bohatosti směsi ani systém dotřídit. A protože bychom nedokázali realizovat celou opravu správně a kompletně, ani bychom s ní nezačínali. Navíc systém Fandi Renzo montovaný originál v Itálii může mít blokovaný vstup do řídící jednotky LPG, a komunikace nemusí být možná. Pak by musela následovat podstatná výměna plynového systému.
Proto Vám doporučuji, najděte si ve Vašem okolí takovou firmu, která je schopná se s řídící jednotkou LPG diagnosticky spojit, a té svěřte vozidlo na opravu. A na závěr jen malé upozornění – nevím jak na Slovensku, ale v ČR je platnost tlakové zkoušky LPG nádrže 10 let od data výroby, a není možné ji prodloužit. Není i nádrž ve Vašem voze (píšete, že je z roku 2008) prošlá?
S pozdravem Ivan Vodička
3822 Ivan Vodička (technik Neptun Harfa) 07.03.18 15:24
Dobrý den Waclave,
Jaklem psal nedávno, systémy Magic již několik let nemontujeme. Proto se s nimi setkávám pouze „velmi okrajově“ a tak nechci svoje, s těmito systémy poměrně chabé zkušenosti, nijak zveřejňovat.
Z výše uvedených důvodů je nepovažuji za vypovídající.
Odpovím Vám tedy tak, jako i mnoha jiným. Vyberte si odbornou firmu, které budete důvěřovat. A pak si nechte poradit od nich, jako od odborníků, co by Vám tam oni namontovali. Dá se předpokládat, že seriozní podnikatel by Vám do auta nenabízel systém, který by následně nebyl schopen správně nastavit a udržovat v bezchybném a funkčním stavu.
S pozdravem Ivan Vodička
3821 Jan Kopecký07.03.18 11:47
Dobrý den, rád bych u vás realizoval přestavbu nového Citroenu berlingo 1,6VTi 88kw (pokud je pro to podle vás vhodný....), prodejce mě ovšem upozorňoval, že záruka na vůz je tím narušena a že je nezbytné, aby záruku na motor a komponenty převzal zhotovitel LPG přestavby.Je toto u vás nějak ošetřeno? Omlouvám se, je li dotaz již někde zodpovězen.
Děkuji a zdravím
3820 Farský07.03.18 11:45
Dobrý den.Mam skodu octáviu 1,6 vyrobenú 2008 , dovezenú z talianska . Je namontované LPG zn.Landi renzo . Mam najazdené 160 tis. a doposila som menil len filter LPG. Motor začal bežať trhane hlavne pri volnobežných otáčkach a potom sa začala rozvecovať kontrolka Lambda sondy.Toto sa deje len pri jazde na LPG . Bol som v servise Hatiar vo Zvolene , ale nevedeli sa dostať do riadiacej jednotky , tak mi povedali že asi je potrebné vymeniť vstrekovače. Chcel by som sa teda u Vás objednať na kontrolu a prípadnú výmenu vstrekovačov. Mohol by byť termín 20.3.2018 a aká je asi cena výmeny?
dakujem za odpoved .Farský
3819 Waclav07.03.18 9:30
Dobrý den pane Vodičko,
vlastním vůz VOLVO 940 s turbomotorem 2,3l 99kW najeto 265000 km. Uvažuji o přestavbě na LPG. Jaký systém byste mi doporučil pro tuto motorizaci? Jsem z K.Varů a tamní technik mi doporučil Magic 4. Je to dobrá volba?
Děkuji za odpověď.
Waclav
3818 Ivan Vodička (technik Neptun Harfa) 27.02.18 6:37
Dobrý den všem,
Dnes udělám výjimku – odpovím na dotaz, který ještě nepřišel. Myslím si, že by ho dnes mohl položit téměř každý, kdo jezdí na LPG a do mrazu vyjel…
Ráno nastartujete jako obvykle, ale auto nepřepne na LPG v tom místě, kde přepínalo pokaždé. Nepřepnulo ani po dalších 2, 4 ani po 10 kilometrech už jízdy po dálnici. Ručička teploty motoru už je dávno na normální poloze, auto začalo topit, ale jede stále na benzin. Pak jste zastavili u pumpy, došli jste si pro kafe (noviny, cigára, snídani…), po asi 3 minutách jste přišli k autu, to nastartovalo normálně, a kupodivu se po chvilce jako by bylo běžně ohřáté chtělo přepnout na LPG. Ale přepnutí bylo nepravidelné, kuckalo to, nebo to dokonce chcíplo. Zkusili jste to tedy znova, auto už přeplo docela dobře a od té doby funguje plyn vpodstatě normálně.
Nebojte se, nic se vám na autě nerozbilo – jen je velká zima. U naprosté většiny LPG systémů je přepnutí na plyn blokováno dostatečnou teplotou reduktoru. Ten je vyhříván vodou z okruhu chlazení motoru. Vy jste nastartovali, voda se v motoru postupně ohřívá a jak koluje v okruhu, začíná prohřívat hadice, a posléze i reduktor a topení. Vy se rozjedete, a vše v motoru je naopak ochlazováno ledovým vzduchem proudícím v motorovém prostoru. Takže reduktor je zevnitř vyhříván, a zvenku ochlazován. Čím větší je zima, a čím rychleji jedete, tím více je reduktor ochlazován. A pokud je přísun tepla vodou menší než odvod tepla způsobovaný „průvanem“ v motorovém prostoru, reduktor nemá šanci se prohřát na požadovanou teplotu (pro přepnutí bývá cca 30-40 st. Celsia na reduktoru) a vozidlo nepřepne. Pokud však ohřejete dostatečně motor (ručička na palubní desce zobrazuje teplotu motoru), a pak např. na 2-4 minuty zastavíte, přestane v motoru průvan ledového vzduchu ochlazovat komponenty, ty mají šanci se prohřát a systém přepne.
Ale proč běží nepravidelně, a třeba i chcípne? Reduktor se sice ohřál na minimální provozní teplotu, ale pro přepnutí se do motoru nejprve dávkuje podstatně studenější, promrzlý plyn, který byl od včerejšího večera ve vstřikovací liště LPG. Až po chvilce, kdy se do lišty dostane čerstvý, částečně ohřátý plyn z reduktoru, se chod motoru může upravit do normálu.
Takže pokud se u Vašeho vozu projevily příznaky popsané v prvním odstavci, nezoufejte. Neshánějte plynaře, ale vydržte. Podle předpovědí by koncem týdne měly mimořádné mrazy polevit.
S pozdravem Ivan Vodička
3817 Ivan Vodička (technik Neptun Harfa) 23.02.18 12:22
Dobrý den pane Poletin,
Vámi uvedený problém bude patrně způsoben tím, že řídící jednotka LPG dostává informaci o nedostatečném tlaku plynu na vstřikovací liště LPG. Příčinou může být to, že je na liště skutečně nízký tlak (neotevře některý z elektroventilů ať již z mechanického nebo elektrického důvodu, event. vázne reduktor), nebo dostává jednotka nesprávný údaj z čidla tlaku plynu.
Revize LPG stojí 390,- Kč. Revize je zjednodušeně řečeno kontrola těsnosti a mechanického stavu LPG systému. Řeší bezpečnost, nikoli funkci. Takže nejprve je nutné zjistit vadu Vašeho vozu a tu opravit, až po zprovoznění LPG systému je možné provést revizi. Pro eventuelní domluvu termínu opravy nás můžete kontaktovat na čísle našeho příjmu zakázek 777 30 50 80.
S pozdravem Ivan Vodička
3816 Petr Poletin23.02.18 6:33
Dobrý den, vlastním cca 1,5 roku Citroen C8 2.0i r.v.2004 100kw s LPG značky BRC. Přiznám se, že za tuto dobu jsem nikde na kontrole s LPG nebyl a vše šlapalo až do včerejšího dne bezchybně. Včera bohužel první problém, kdy LPG nepřepne, svítí červená dioda a systém začne pípat jako při prázdné nádrži i když je nádrž plná. Dotaz tedy, jaký by mohl být problém a co stojí provedení revize? děkuji za odpověď
3815 Ivan Vodička (technik Neptun Harfa) 19.02.18 7:00
Dobrý den pane Havlík,
Systémy Magic již několik let nemontujeme. Proto se s nimi setkávám pouze „velmi okrajově“ a tak nechci svoje (s těmito systémy poměrně chabé) zkušenosti se životností jejich komponentů nijak zveřejňovat – nepovažuji je z výše uvedených důvodů za vypovídající. Ohledně životnosti by Vám mohl odpovědět určitě lépe jejich výrobce.
Píšete spoustu čísel, ale to podstatné nikoli – o jaké auto a motorizaci se jedná? V kolika otáčkách přepíná, a z důvodu maximální doby vstřiku nebo z důvodu poklesu tlaku plynu – a o kolik? Jaká je doba otevření vstřikovače LPG ve volnoběhu? Je i v maximu správná bohatost směsi? Zlobilo to od začátku provozu na LPG (patrně špatně navržené či namontované a bude potřeba nějak systém reinstalovat), nebo až v průběhu provozu (něco se změnilo, rozbilo a bude potřeba opravit aktuální závadu)?
S odpovědí na tyto základní otázky se obraťte nejlépe na Vaši montážní firmu nebo k nějakému plynaři, který se specializuje na Vaše LPG zařízení.
S pozdravem Ivan Vodička
3814 Havlík17.02.18 14:02
Dobrý den,
při plném zatížení mi jednotka přepíná do benzínu a hlásí, že plynové vstřikovače jsou trvale otevřeny. Mám trysky 2,2 a tlak 1,35 baru. Vyměnil jsem trysky za rozměr 2,4 mm a při stejném tlaku problém stále trvá.Tlak v zatížení padá až na 0,8 baru, což se mi zdá jako velký propad.
Reduktor mám Magic Compakt 3 s dvěma vývody a vstřikovače Magic FX.
Se systémem mám najeto cca 93 tísíc km a kolem 50 tísíc jsem měnil membránu reduktoru.
Chtěl bych se zeptat, jaká je životnost reduktoru a vstřikovačů a jestli má smysl čištění nebo už jsou na výměnu? Případně jaké je jiné řešení tohoto problému?

Děkuji.

Havlík
3813 Ivan Vodička (technik Neptun Harfa) 16.02.18 16:24
Dobrý den Jane,
Rychlé „klepání“ které se občas ozývá zejména v závěru tankování, bývá způsobeno odskakováním ventilu maximálního plnění (součást multiventilu v nádrži LPG). Může se to stávat pouze občas, nebo jen u některé konkrétní čerpací stanice (záleží mj. na rozdílu tlaků uvnitř nádrže a v tankovací hadici), nebo při každém tankování. Účelem tohoto ventilu je omezení naplnění plynové nádrže maximálně na cca 80% své kapacity. Pokud tankujete do Vaší nádrže cca 80% jejího udávaného objemu, je to pouze „obtěžující zvuk“. Pokud však tankujete do nádrže znatelně víc či méně než je zmiňovaných cca 80%, doporučil bych kontrolu a event. servisní zásah u Vašeho plynaře.
S pozdravem Ivan Vodička
3812 Ivan Vodička (technik Neptun Harfa) 16.02.18 16:23
Dobrý den HonzoB,
Vstřikovače Lovato mají zdvihy nastavené při výrobě, nikoli uživatelsky. Pokud stačí jednou za rok vstřikovače vyčistit a po čištění fungují bez problémů (přepínání i studené OK, studený volnoběh OK, dávkování OK, kontrolka motoru nesvítí), asi bych je neměnil, ale jednou za rok čistil (dokud to bude pro jejich bezchybnou funkci stačit). Protože se podle Vašeho popisu dá odvodit, že problém je v nečistotách, které se ve vstřikovači usadí, myslím, že by se obdobně usazoval i v těch nových a výměna by nepřinesla kýžený efekt.
Pokud však motor ani po vyčištění vstřikovačů nefunguje bez problémů, bude potřeba zjistit problém a ten odstranit (podle Vašeho popisu patrně výměnu vstřikovačů za nové).
S pozdravem Ivan Vodička
3811 Ivan Vodička (technik Neptun Harfa) 16.02.18 16:23
Dobrý den Jirko,
Nedobrý chod motoru bude s největší patrností proto, že je do motoru ve chvíli prvního studeného přepnutí příliš bohatá nebo chudá směs. Příčinou může být váznoucí regulátor tlaku, nebo vstřikovače LPG – nejčastěji z důvodu nečistot na pohyblivých částech. Řešením je zjistit (nebo na základě pozorování průběhu přepínání více či méně fundovaně odhadnout) příčinu, a tu odstranit.
S pozdravem Ivan Vodička
3810 JAN16.02.18 9:09
Dobrý den, vlatním Landi renzo evo, při tankování LPG začne klepat něco v nárazníku kde je tankovací pistole.
Dělá to i na jiných pumpách vždy když už zbý d tankovat cca 10 l plynu.
Co to muže zpusobovat?
dekuji
3809 HonzaB15.02.18 19:36
Ještě jednou dobrý den. Odpovídal jste mi v příspěvku 3757. Ano, byl dávána 3x hlava, 2x původní, ale pán repasující hlavy mi špatně nalepil závit svíčky tak po 2 vyletěla ven a na 3. pokus se dávala nová hlava. Takže zásahů bylo moc, ale nedávno byla provedena velká revize LPG, tak si myslím, že by na to přišli......
3808 HonzaB15.02.18 19:26
Dobrý den. Chtěl bych se zeptat (vždy dobře poradíte), zda se musí po koupi nových vstřkikovačů LPG Lovato JP nějak nastavovat zdvih, nebo je to již nastavené z výroby? Na současných vstřikách mám najeto 80 tis. km a špatně přepínají a jsou velmi hlučné. Nebo doporučujete repas opravnou sadou? Špatně přepínají zn. že skoro každý rok se musí čistit. Při teplotě nad 5°C se to přepne jakštakš, pod nulou přepínám tak 5x (vždy na 3 válce - jakoby jeden vstřik nejede. Diagnostika mi hlásí 3 válec...). Děkuji za odpověď. S pozdravem Jan Bárta
3807 Jirka15.02.18 10:44
Dobry den pane Vodicko chci se zeptat na jeden problem mam skodu octavia 1 85kw namontovano zarizeni stack a ted kdyz jsou venku teploty pod nulou tak pri prepinani z benzinu na lpg se vozidlo zacne dusit nebo chcipne a hned se rozsviti kontrolka poruchy motoru kdyz uz se konecne prepne na lpg pak uz problem neni. Chci se tedy zeptat cim by to mohlo byt. Dekuji za odpoved a preji pekny den.
3806 Ivan Vodička (technik Neptun Harfa) 14.02.18 16:57
Dobrý den paní Hamzová,
Předně děkuji za důvěru, se kterou se na nás opakovaně obracíte.
Volba typů LPG systémů, které nabízíme k přestavbám je kombinací obchodních, cenových a technických faktorů. V Neptunu Harfa jsme v současnosti dospěli k těm systémům, které máme v aktuální nabídce. Máme s nimi dostatečně dlouhodobé a bezproblémové zkušenosti a jsme přesvědčeni, že jsme s nimi schopni dostatečně pokrýt možnou poptávku přestaveb běžného vozového parku v ČR.
Servis provádíme i na některých systémech, které běžně nemontujeme. Lovato patří mezi ty systémy, kde Vám servis nabídneme i nadále (u těch verzí systémů, které jsme montovali).
Toyoty Avensis s motorem 1,6 86kW typu 4A92 vyráběných od roku 2010 jsme podle našich záznamů montovali 2 kusy. Jeden loni v létě a o jeho dalším osudu nemáme informace – zatím se u nás neobjevil. Druhý kus jsme přestavovali v 02/2015 při 6.000km na tachometru (patrně ten, kterého máme i v naší fotogalerii zde: www.neptun-harfa.cz/… ). U něho jsme použili systém BRC doplněný o elektronickou aditivaci ventilů. Zákazník k nám jezdí pravidelně na revize a servis (filtry a svíčky), naposledy u nás byl v lednu 2018 při stavu tachometru 98.000km. Za tu dobu nemáme s jeho provozem evidovány žádné potíže. Nevím z jakého důvodu Vás na různých forech „většina majitelů odrazuje“, a na základě čeho… Proto se k tomu nemohu jakkoli vyjadřovat.
Pokud chcete jezdit na LPG, můžete si vybrat téměř jakýkoli vůz s motorem MPI (motor který dávkuje benzin do sacího potrubí, tedy ne FSI, TSI, TFSI, GDI, …). U motorů s přímým vstřikováním (TSI, …) je přestavba možná pouze u konkrétních provedení typu motoru a elektroniky. Přestavba je však dražší, technologicky komplikovanější a s pomalejší návratností.
S pozdravem Ivan Vodička
3805 Eva Hamzová14.02.18 13:01
Zdravím, předně bych se ráda optala, proč již v nabídce není systém Lovato? Bude i nadále servisován?

Hledám další vůz pro LPG.

V minulosti jsem vlastnila Felicii, během mého vlastnictví servisován systém LPG u vás - jezdí s jiným majitelem dodnes]:->   .

Nyní vlastním Fabii 1.2 HTP, r.v. 2006 - u vás namontován systém Lovato v r. 2012. Od té doby najelo 120 tis., celkem 180 tis. a jediné, co měním jsou svíčky...jinak tedy samozřejmě bez ohledu na provoz na LPG náplně a drobnosti dle opotřebování.

Nyní hledám další (primární vůz) k následné montáži LPG systému u vás a tak hledám vůz a systém LPG adekvátně spolehlivý dvěma předchozím vozidlům. Nemusí jít nutně o nové vozidlo, avšak ne starší r. v. 2012. Jaké byste mi z praxe doporučili? Vyhlédla jsem si Mitsubishi Lancer 1,6 i,16V,85kW r.v. 2012, avšak na fórech od provozu na LPG většina majitelů odrazuje. Jaký je váš názor?

Předem děkuji za odpověď.
3804 Ivan Vodička (technik Neptun Harfa) 12.02.18 8:16
Dobrý den tazateli 3802,
Příčin obtížného startování může být více. Namátkou posunuté korekční hodnoty vstřikování (následkem ne zcela odpovídajícího nastavení LPG systému), netěsné vstřikovače, netěsný reduktoru, problémům na zapojení elektroinstalace…
Doporučuji kontrolu u Vašeho plynaře. Přijde mi to jako lepší cesta, než nahodilé výměny podezřelých komponent.
S pozdravem Ivan Vodička
3803 Ivan Vodička (technik Neptun Harfa) 12.02.18 8:15
Dobrý den pane Nový,
příliš mě nenapadá horší varianta „seznámení s LPG pohonem“ než si pořídit 10 let staré vozidlo s originální přestavbou, a ještě očekávat, že budu spokojený… Vámi uváděné výměny hadiček a revize jsou to nejmenší…
LPG nádrž má životnost 10 let od data její výroby. Nádrž v boku jsem ještě neviděl, patrně bude pod vozem v prostoru rezervního kola. Cena výměny LPG nádrže je cca od 7.000,- Kč (podrobnosti máme zde: www.neptun-harfa.cz/… ).
Všechny plynové komponenty mají svoji životnost, zejména mechanické díly (vstřikovače a reduktor)již mohou být na hranici své životnosti. LPG komponenty podléhají vývoji, a ne vždy jsou jednotlivé díly záměnné. Původní, které se vyráběly před 10 lety, již nemusejí být k dispozici.
Další komplikací může být to, že se (podle Vaší informace) jedná o originální LPG od výrobce. Pokud je LPG systém do vozu implementován již výrobcem, bývá často podstatně omezen následný servis LPG systému. Výrobci vozů používají řídící elektroniku LPG systému upravenou pouze pro své použití. Následně tedy není možné diagnostické připojení třetí strany (nezávislého LPG servisu). A pokud se s řídící elektronikou nikdo nespojí, nelze systém diagnostikovat, seřizovat ani opravit.
Takže byste si pravděpodobně pořídil plynový systém, který je na hranici své životnosti a není možné jej servisovat.
Ale nechtěl bych Vás strašit více než je odpovídající. Podstatné je to, co je v uvažovaném vozidle skutečně namontováno, a v jakém je to skutečně stavu. A to na základě částečných a zprostředkovaných informací nejsem schopen poznat.
S pozdravem Ivan Vodička
3802 Anonym11.02.18 15:36
Dobrý den, mám dotaz ohledně přepínání plynu na benzín. Jedna se o bmw e46 330xi. Když chcípnu na lpg tak me to pak jde těžko nastartovat. Cim by to mohlo byt? Budou to delat vstrikovace nebo jen ventil na zavírání lpg? Diky
3801 Robert F. Nový10.02.18 9:12
Dobrý den. Budu kupovat Citroen Berlingo s LPG, ale obávám se jako nováček v LPG pár věcí. Jednak se prý po 10 letech musí vyměnit nádrž a hadičky a nevím co ještě. Tady je to aktuální asi za rok. Kolik taková výměna plynové nádrže a souvisejících věci přijde? Je to Berlingo s tovární zástavbou lpg. Nádrž na plyn v kufru není videt a prý je někde v boku? Dále se trošku bojím otravování se s revizemi. Jsou tyto na počkání, nebo to znamená odstávku auta na půl dne? Budu moc rád za každou radu. Dekuji.
3800 Pavel T.02.02.18 14:35
Děkuji za odpověď. Pavel T.
3799 Ivan Vodička (technik Neptun Harfa) 02.02.18 7:53
Dobrý den Pavle,
Vámi uváděný plynový systém sekvenčního vstřikování BRC používáme již mnoho let a i my s ním máme výborné zkušenosti. Pro provoz vozů Hyundai na LPG bych jednoznačně doporučil dodatečnou aditivaci ventilů. Jako nejúčinnější dávkování zejména pro uváděné dálniční režimy bych Vám doporučil elektronickou dávkovací sadu Electronic Valve Protector (podrobnosti máme zde: www.neptun-harfa.cz/… ).
Pokud budete chtít nějaké další podrobnosti nebo objednávku přestavby, můžete nás kontaktovat nejlépe telefonicky na příjmu zakázek na čísle 777 30 50 80.
S pozdravem Ivan Vodička
3798 Pavel T.31.01.18 21:32
Dobrý den pane Vodičko,
prosím o Váš názor, jaký syst. Lpg s ochranou přimazáváním by byl vhodný pro Hyundai ix20,motor 1,4 MPi-66kw- nový vůz.Já osobně mám bezproblémově najeto s BRC 120000 km ve fiatu punto ll,takže bych nejraději zase šel do stejného.Ročně bude najeto cca 40000 km do zaměstnání,z toho polovina po dálnici.Děkuji za odpověď Pavel T.
3797 Ivan Vodička (technik Neptun Harfa) 31.01.18 16:04
Dobrý den pane Červík,
Protože píšete dotaz v nekonkrétní, obecné rovině, musím odpovědět také obecně. Povinnou výbavu určuje legislativa takto (doufám, že zase nevydali něco novějšího…)
Příloha č. 12 k vyhlášce č. 341/2014 Sb.
Technické požadavky na konstrukci a stav výbavy
B) Technické požadavky na povinnou výbavu vozidel:
1. Vozidla kategorií M a N musí být vždy vybavena: ……..
e) náhradní kolem, tedy ráfkem s pneumatikou, které je dostatečně upevněno v držáku zajišťujícím, že síla při snímání kola z držáku nebo vkládání do držáku nepřesáhne 490 N; …
2. Povinnost podle odstavce 1 písm. c) a d) a povinnost vybavení vozidla náhradními koly rozměrů podle písmene e) se nevztahuje na ………
c) vozidla, která jsou vybavena prostředky pro bezdemontážní opravu poškozené pneumatiky umožňující nouzové dojetí; …… toto ustanovení platí pro vozidla kategorie M1 a N1 uvedená do provozu před 15. září 2009 pouze se souhlasem výrobce nebo pro vozidla kategorie M1 a N1 stejného typu jako vozidla, která se uvádí na trh jako nová bez náhradního kola v souladu s touto vyhláškou. ……….
Konkrétně by Vám měla poradit Vaše montážní firma.
Jestli byste chtěl radu od nás, zavolejte na náš příjem zakázek typ a rok výrobu Vašeho vozu a pak Vám můžeme odpovědět konkrétně. Také mi můžete napsat potřebné údaje mejlem…
S pozdravem Ivan Vodička
3796 Roman Červík31.01.18 14:40
* Zdravím, kupuji si LPG do auta a budu to mít místo rezervy. V kufru nemám místo na rezervu. Takže mě zajímá jestli musím mít
něco místo rezervy, když mám LPG. Protože jsme se doslechl, že auta s LPG nemusí mít rezervu ani nic na opravu, je to pravda??
Dík za pomoc :)  
3795 Roman Červík31.01.18 13:23
Zdravím, kupuji si LPG do auta a budu to mít místo rezervy. V kufru nemám místo na rezervu. Takže mě zajímá jestli musím mít náhradu, když mám LPG nebo nebo místo rezervy.
Dík za pomoc :)  
3794 Ivan Vodička (technik Neptun Harfa) 29.01.18 6:16
Dobrý den pane Kašpar,
Děkujeme Vám za veřejnou pochvalu. Vaše poděkování předám mechanikům, kteří Vaši zakázku realizovali i kolegyni na příjmu zakázek.
S pozdravem Ivan Vodička
3793 Ondřej Kašpar26.01.18 16:56
Chtěl bych touto cestou poděkovat profesionálnímu přístupu při přestavbě vozu na LPG, zapůjčení náhradního vozu, doporučení systému a celkové ochotě a příjemnému jednání.
Určitě se budu rád vracet. Ondřej Kašpar
3792 J. Novák26.01.18 13:09
Děkuji za odpověď.
3791 Ivan Vodička (technik Neptun Harfa) 25.01.18 6:59
Dobrý den pane Novák,
Pochopil jsem, že problém Vašeho vozu je ten, že po studeném startu nedrží motor správné volnoběžné otáčky, event. i zhasíná. Pro přesnější zjištění příčiny by bylo potřeba udělat nějakou kontrolu funkce systému i komponentů. Tyto problémy se občas projevují, zejména u letitých systémů. Mívají různé příčiny (podstatněji opotřebovaný nebo zanešený některý ze vstřikovačů, zatuhlý nebo vadný reduktor, nesprávné údaje z některého z čidel teploty či tlaku atd). Ve Vašem případě může být komplikací to, že se (jak uvádíte) jedná o originální montáž Ford. Fordy používaly komponenty BRC, ale s upraveným programem LPG jednotky, se kterým je podstatně omezena možnost komunikace a změny parametrů. To může komplikovat a omezovat varianty možné opravy.
S pozdravem Ivan Vodička
3790 J. Novák24.01.18 13:16
Dobrý den pane Vodičko,
ze dne na den mi přestal fungovat "sytič" při startování vozu. Při provozu pouze na benzín se toto neprojevuje a vše funguje, jak má, ale při klasickém provozu, tím myslím, že neovládám nic ručně a nechávám přepínání benzin/plyn na řídící jednotce, tak se objeví tento problém. Ještě bych dodal, že problém se neprojeví při krátkém zastavení a vypnutí motoru (např. 1 minuta) a taktéž startuje jak má při delším stání vozu, např. přes víkend. Poradíte, kde hledat problém? Jestli je nutné nechat "napíchnout" jednotku nebo z praxe je toto nějaký častý známý problém? Ford C-Max, 2008, tovární LPG, 243tis. km. Díky za odpověď.
3789 Ivan Vodička (technik Neptun Harfa) 19.01.18 15:58
Dobrý den pane Hais,
Pro eventuelní další domluvu mne můžete kontaktovat mejlem nebo lépe telefonicky na našem příjmu zakázek.
S pozdravem Ivan Vodička
3788 Michael Hais18.01.18 8:50
Díky za info i za nápad se Sprinterem, ale toho jsem zavrhl, jednak kvůli vysoké pořizovací ceně a motoru, na který jsem slyšel samé špatné reference, narozdíl od atmosférického 3litrového 4válce ve Fiatu. Čistě teoreticky, samozřejmě za náležitou peněžitou odměnu, bylo by možné se s Vámi domluvit na prohlídce konkrétního vozu od Fiatu tak, abyste mohl posoudit možnost přestavby? Nejsem si jistý, zda bych dokázal domluvit návštěvu s vozem přímo u Vás a bylo by patrně nutné v rámci Prahy někam zajet. Děkuji za odpověď
3787 Ivan Vodička (technik Neptun Harfa) 18.01.18 8:42
Dobrý den pane Hais,
Ano, například malý dojezd vozů na CNG je jedním z omezujících faktorů CNG pohonu. Naproti tomu nejen Pražská plynárenská ale i stát podporují dotačně i daňově pohon na CNG (na rozdíl od LPG pohonu a paliva).
Bez prohlídky konkrétního vozu Vám neumím říci, zda by byla přestavba Fiatu Ducato CNG na alternativní pohon LPG možná. Z velkých dodávek mě napadl ještě Mercedes Sprinter, který se vyráběl s benzinovým motorem 1,8 Turbo a výkonem tuším 115kW. Nějaké přestavby jsme v Neptunu prováděli. Ale jestli se ještě vyrábí, neumím odpovědět.
S pozdravem Ivan Vodička
3786 Ivan Vodička (technik Neptun Harfa) 18.01.18 8:42
Dobrý den pane Zámek,
Pokud bude pod víčkem tankování benzinu a v podběhu dostatek místa (tak aby to šlo fyzicky i z pohledu legislativy a bezpečnosti), je možné tam namontovat přípojku plnění LPG. U Mazdy Tribute v naší fotogalerii jsme přípojku montovali standardně na nárazník. U Vašeho vozu prohlédneme provedení, a pokud to bude možné, můžeme přípojku namontovat pod víčko.
S pozdravem Ivan Vodička
3785 Michael Hais18.01.18 6:33
Dobrý den, měl bych na Vás lehce netradiční dotaz. Vybírám vhodnou dodávku pro podnikání, denně rozvážím specifické zboží a chtěl bych se vyhnout naftě. Mým favoritem byl Fiat Ducato na CNG, na který navíc Pražská plynárenská dává štědré dotace, avšak velký problém je dojezd, který je velmi limitující. Napadla mě tedy varianta, zda by do Fiatu Ducato 3.0 Natural Power nešel zakomponovat ještě systém LPG. Vím že je to lehce překombinované, ale do nákladového prostoru by se vešla válcová nádrž klidně 200 l a v tu chvíli by byl dojezd naprosto dostačující s tím, že bych takoval CNG i LPG dle potřeby. Je tato kombinace možná prakticky i z hlediska legislativy? Bohužel jiná varianta dodávky mě nenapadá, v ČR jezdí vše na naftu a dovézt sem např. Ford Transit 3.5 V6 z USA vyjde na hodně peněz. Díky moc za odpověď.
3784 P. Zámek17.01.18 20:37
Děkuji pane Vodička za odpověď. Ještě drobný dotaz: Předpokládám, že plnící ventil LPG lze bez problémů namontovat vedle plnícího hrdla benzínu pod víčko. Je to tak?
3783 Ivan Vodička (technik Neptun Harfa) 17.01.18 16:10
Dobrý den pane Zámek,
Pro přestavbu Mazdy Tribute 2,0 z roku 2002 můžeme použít Vámi uváděný systém BRC. Také Vám můžeme nabídnout levnější variantu přestavby – systém AC Stag Q-Box, který i vzhledem ke stáří vozu odvede bezproblémově svoji práci. Pro provoz tohoto vozu na LPG bych se přimlouval za nějaký ze způsobů dodatečné aditivace ventilů. Přestavby provádíme běžně během dvou dnů, pro konkrétní domluvu doporučím tel. kontakt na náš příjem zakázek.
S pozdravem Ivan Vodička
3782 P. Zámek16.01.18 15:01
Dobrý den,
plánuji instalaci systému LPG do mého vozu Mazda Tribute, r.v. 2002, motor 2.0i. S potěšením jsem zjistil, že obdobný typ vozu již přestavbu od Vás absolvoval (pouze s jiným motorem - 3.0 V6).
Mám dva dotazy:
1. Doporučujete použitou konfiguraci (systém BRC s podtlakovou ochranou ventilových sedel FlashLube)? Nebo je podle Vás přidaná ochrana vent. sedel u motoru 2.0 zbytečná?
2. Nejsem z Prahy ani z blízkého okolí. Lze montáž domluvit tak, že auto během jednoho pracovního dne přistavím a v dalším pracovním dni si jej vyzvednu?
Děkuji za odpověď.
3781 Ivan Vodička (technik Neptun Harfa) 16.01.18 9:04
Dobrý den Radku,
Zkoušel jste jezdit s vozem několik dní po sobě pouze na benzin (bez jediného, byť krátkého přepnutí do plynu)? Pokud startovalo i v tomto provozu vozidlo špatně, bude pravděpodobně problém na straně mechaniky motoru či dávkování benzinu. Pokud při provozu na benzin je vše OK a problémy se vyskytují pouze při provozu na LPG, bude patrně v nepořádku mechanika LPG či jeho nastavení. Takže bych Vám doporučil zkusit provoz pouze na BA, a podle chování vozu následně opravu buďto benzinové nebo plynové části u specialistů na tu kterou práci a značku.
S pozdravem Ivan Vodička
3780 Ivan Vodička (technik Neptun Harfa) 16.01.18 9:04
Dobrý den Antoníne,
Nejprve Vám děkuji za důvěru, se kterou se na nás obracíte.
Pro Váš dotaz není podstatný typ paliva (LPG či CNG), ale způsob schválení provozu na alternativní palivo.
Pro dodatečné přestavby vozidel původně vyrobených jako jednopalivové, předepisuje Revizi LPG na základě schvalovacího procesu vždy výrobce zařízení – tedy většinou držitel oprávnění pro Hromadnou přestavbu (lhostejno zda pro LPG nebo CNG). Tento interval bývá nejčastěji stanovován na 12 měsíců nebo 10.000km.
Zcela rozdílná je situace u vozidel vyrobených jako dvoupalivové přímo výrobcem vozu (ve Vašem případě VW). Podmínky pro provoz vozu jako celku jsou stanoveny při jeho celkovém schvalování, LPG (i CNG) pohon nemá žádné dodatečné či zvláštní podmínky. Výrobce pak předpokládá, že provozovatel bude dodržovat servisní prohlídky ve značkovém servisu, a kromě servisní knížky vozu nevydávají žádné další doklady. Ostatně nic jim to (na rozdíl od dodatečných přestaveb na LPG/CNG) nenařizuje.
S pozdravem Ivan Vodička
3779 Ivan Vodička (technik Neptun Harfa) 16.01.18 9:03
Dobrý den Dane,
K Vašemu příspěvku bych si dovolil malé upřesnění. Při nesprávném uchycení pistole nebo netěsnosti mezi pistolí a koncovkou plnění nemůže, jak píšete, chrlit plyn z nádrže. Plyn, který při tom uniká, je plyn z hadice čerpací stanice. Koncovka plnění obsahuje kuličku ve funkci zpětného ventilu. Tato kulička není mechanicky nijak ovládána. Otevírá se pouze rozdílem tlaku a proudem kapalného plynu ve směru do nádrže. Pro otevření průchodu plněním tedy musí vždy být před kuličkou (v prostoru mezi pistolí a vlastním plněním) větší tlak, než za kuličkou (v prostoru potrubí k LPG nádrži). Ve chvíli kdy pistoli odpojíte, zavře se mechanicky ventil pistole. Odfoukne plyn z prostoru mezi pistolí a plněním, a rozdílem tlaku se zavře kulička v přípojce plnění.
I přes výše uvedené není Vámi popisovaná situace v pořádku, ale o plyn z nádrže Vás nepřipraví.
S pozdravem Ivan Vodička
Vybrat stranu: 1
(Celkem 3828)

NEPTUN HARFA s.r.o., Na Harfě 929/12, 190 00 Praha 9 – Vysočany, Tel: 266 035 620, mob: 777 305 080, webmaster: info@neptun-harfa.cz, powered on bubileg cms v2.14L     slovník pojmů